Mollët

Poezi nga Avdush Canaj

Mollët janë goca
Me faqe të ëmbla

Vetullat i kanë
Krahasim ylberor

Sytë
Metaforë buzëqeshjesh

Janë poezi që lexohen
Nën ombrellë gjethesh

Fluturat pëshpërisin
Dielli i puth përditë

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).