Mohojnë akuzat

‘Këngë për Universitetin’ dedikuar Universitetit të Tetovës është kënga përmes të cilës Hilmi Obertinca ish punëtor i produksionit muzikor në televizionin e Prishtinës akuzon këngëtaren Shyhrete Behluli.

Sipas një shkrimi në profilin e tij në rrjetin social “Facebook”, kompozitori Obertinca ka akuzuar Behlulin për keqpërdorim të kësaj kënge të cilën, sipas tij, e kishte kompozuar në vitin 1995.

Ndërsa këngëtarja e kishte kënduar dhe futur në albumin e saj me rastin e njëzetvjetorit të karrierës (Tribuna).

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS