Mocioni i VV-së ndaj Hotit – PDK nis mbledhjen, udhëhiqet nga Kadri Veseli!

Kryesia dhe deputetët e Partisë Demokratike të Kosovës janë mbledhur në Selinë Qendrore të subjektit në Prishtinë, mëson Indeksonline

Në këtë mbledhje po diskutohen një sërë çështjesh, përfshirë edhe iniciativën e Lëvizjes Vetëvendosje e cila ka nisur procedurën për rrëzimin e Qeverisë së drejtuar nga Avdullah Hoti.

Ndryshe, në një konferencë për media, shefi i Grupit Parlamentar të LVV-së, Rexhep Selimi, tha se “Nga sot Vetëvendosje nis mbledhjen e nënshkrimeve për ngritjen e mocionit të mosbesimit ndaj Qeverisë”.

Dje, nënkryetari i PDK-së Uran Ismajli tha se partia e tij mbështet çfarërdo mocioni për rrëzimin e Qeverisë. /Indeksonline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).