Mobilizohet Vitia, Sokol Haliti në teren me të gjitha ekipet

Viti – Për shkak të reshurave të dendura që po mbretërojnë në Viti, kreu i komunës Sokol Haliti i ka mobilizuar të gjitha ekipet dhe kapacitetet ekzistuese për ta përballuar sa më lehtë këtë situatë.

Mobilizim për shkak të vërshimeve, kryetari Haliti e aktivizon Ekipën Emergjente dhe gjitha kapacitetet komunale për me përballue situatën e krijuar pas të reshurave të dendura dhe të rrëmbyeshme orët e fundit që kanë kapluar Vitin dhe tërë Kosovën.

Haliti edhe vet personalisht ka dal në vend të ngjarjes për të vizituar pikat neuralgjike ku rrezikshmëria nga vërshimet është më e madhe dhe pran tij janë gjendur drejtoria e shërbimeve publike, njësia e zjarrfikësve, punëtorët ambiental dhe shumë qytetar që kanë shpreh vullnet në ndihmën për kapërcimin e kësaj situate emergjente që po mbretëron në qytetin e Vitisë tha Jakup Haxhiui shef i kabinetit të kryetarit Haliti./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).