Mobilizim i Gruas Demokratike në Gjilan, si asnjëherë më parë

Gjilan – Në praninë e aktivisteve të Organizatës së Gruas Demokratike të PDK-së në Gjilan, nën drejtimin e koordinatores së GDK në Gjilan znj. Leonora Morina-Bunjaku, ku morën pjesë koordinatorja e GDK-së nga qendra, Blerta Deliu – Kodra, u bë prezantimi i kandidatëve tanë për deputetë (dy nga katër sa janë ne garë nga Gjilani) Sami Hoxha e Gani Neziri, të cilët, poashtu shpalosën pakon e #RIMËKËMBJES edhe për hapësirën që PDK ka krijuar për gruan në vazhdimësi.

Një prezantim të shkurtër të platformës programore – zgjedhore – qeverisëse, nga ana e tyre e bënë edhe përfaqësueset nga qendra edhe kandidatet për deputete në Kuvendin e Kosovës, nga regjioni i Anamoravës.

Me këtë rast, Leonora Morina – Bunjaku, nënkryetare e Kryesisë së degës, duke i inkurajuar gratë dhe votuesit e PDK-së në përgjithësi, bëri thirrje që votën e tyre ta lënë te kandidatët gjilanas thuhet në njoftimin e sektorit për Media dhe Informim./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS