Mjerimi ambiental nuk është ndryshe, pamje shqetësuese nga Gjilani Evropian

Gjilan – Dikur ky park tek halla e sporteve frekuentohej nga shumë fëmijë, të moshuar, sportist dhe qytetar të tjerë. Tani parku ndodhet në gjendje të mjerueshme dhe pa përkujdesje.

Tek halla e sporteve ndodhet një park i dedikuar për argëtimin e fëmijëve dhe të tjerëve, i ndërtuar dhe i financuar edhe nga organizata të huaja. Dikur ishte park gjallërie e tani ky park është shndërruar në një kantier trishtimi i cili po jep një pamje dhe një mesazh të zymtë për qytetin që pretendon të njihet si “Gjilani Evropian”.

Komuna e Gjilanit në rrafshin e ofrimit të shërbimeve publike për qytetarët, e ku hyjnë edhe parqet dhe hapësirat publike ambientale dhe gjelbëruese, kurrë më keq s`ka qëndruar.

Parku i qytetit në qendër të Gjilanit dikur ishte ajri dhe frymëmarrja e Gjilanit. Tani ky park ndodhet para kollapsit. Ngjashëm është edhe me parkun tek Halla e Sporteve. Mjerimi ambiental nuk është ndryshe./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).