Mjegull, ngrica e temperatura të ultë – parashikimi i motit për sot

Sot mbi vendin tonë do të mbaj mot i ftohtë dhe me ngrica në mëngjes.

Përgjatë ultësirave do të ketë edhe mjegull, ndërkaq gjatë ditës do të ketë edhe vranësira kalimtare.

Temperatura minimale do të sillet nga -3 kurse maksimalja e ditës do të arrij në 7 gradë celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimet e ndryshme. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS