Mjalti nga kungujt, ilaç për zorrën e trashë, veshkat dhe mëlçinë

Për personat me nivel të lartë të kolesterolit dhe arterosklerozë, ky mjaltë është burim i shkëlqyeshëm. Është zgjedhje e mirë edhe për personat që kanë probleme me kilogramët shtesë.

Në vazhdën e shumë llojeve të mjaltit, të rrallë janë ata që do të mendoni se bëhet fjalë për mjaltin nga kungujt. Në fakt, ky lloj është më i dobishmi për problemet me shëndetin e mëlçisë, veshkave, në fakt ndihmon te sekretimi i vrerit.

Falë efektit laksativ dhe diuretik, mjalti nga kungujt është burim i mirë për ata që kanë probleme me kapsllëk kronik dhe problemet me sorrë të trashë. Mjalti nga kungujt është i pasur me vitamina dhe karotenoide, si dhe e forcon imunitetin.

PËRGATITENI VETË!

Merrni një kungull të pjekur, mbani majën dhe hiqni farat. Në vrimën e hapur shtoni mjaltin, ndërsa që më pas e mbyllni “kapakun”. E lini të qëndrojë për dhjetë ditë në një vend të ftohtë. Pas dhjetë ditëve, lëngun që e gjeni brenda e vendosni në kavanoz prej qelqit dhe e ruani në frigorifer, maksimumi një muaj. Merrni 2-3 lugë në ditë, ose ëmbëltojeni çajin!

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).