Mjalti lufton kancerin

Mjalti është një burim i shkëlqyeshëm i antioksiduesve dhe mbron nga kanceri dhe sëmundjet kardiovaskulare.

Hulumtimet e realizuara nga shkencëtarët amerikanë, kanë përcjellë konsumimin e mjaltit nga njerëzit dhe efektin e tij në shëndetin e tyre.

Rezultatet kanë treguar se personat që kanë konsumuar katër lugë çaji në ditë mjaltë, si shtesë e ushqimit të përditshëm, kanë pasur më pak rrezik për sëmundje kardiovaskulare dhe kancer.

Efekti i mjaftit u vishet lëndëve të shumta ushqyere të këtij produkti “magjik”, të cilët kanë efekt të fuqishëm antioksidues./mjeku/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).