UBT

Mjaltë, arra e limon – receta që ju ndihmon me tensionin dhe aneminë

/ 1 minutë lexim

Atë çfarë e bën këtë recetë shumë përfituese për shëndetin, është sasia e lartë e vitaminave esenciale, mineraleve, proteinave, yndyrave dhe karbohidrateve.

Ky kombinim është shumë i dobishëm për njerëzit të cilët vuajnë nga anemia dhe mund të trajtojë edhe tensionin e lartë të gjakut.

Për ata të cilët duan të luftojnë aneminë, përzieni gjysmë kilogrami mjaltë me gjysmë kilogrami arra dhe më pas shtoni lëngun e një limoni.

Uji Dea

Përzieni mirë dhe më pas futeni në një kavanoz qelqi, duke e përdorur një lugë çaji prej saj tri herë në ditë.

Për ata të cilët kanë tension, thjeshtë merrni 100g arra dhe pak mjaltë dhe konsumojeni atë çdo ditë për një muaj e gjysmë.

Kjo recetë ndihmon edhe me dhimbjet e kokës, pagjumësinë dhe ulcerën.