Mjafton një gotë në ditë: Pija që vret depresionin, por edhe kilogramët!

Ka prova të shumta që limonada me shafran të Indisë dhe piper përmirëson disponimin dhe vret depresionin.

Përbërësit e nevojshëm për këtë pije me katër filxhanë janë si më poshtë: 4 gota ujë të ftohtë, 2 lugë çaji pluhur shafran i Indisë, 4 lugë çaji shurup panje ose mjaltë, 1 limon ose gëlqere, 1 portokall dhe një majë piper të zi. Hidhini të gjithë përbërësit në një kavanoz qelqi dhe përziejini mirë. Pini të freskët sepse lëngu nuk duhet të qëndrojë më shumë se një ditë dhe rekomandohet ta mbani në frigorifer.

Një gotë në ditë

Një gotë me këtë lëng në ditë mjafton për të përmirësuar humorin, për të forcuar imunitetin dhe për të pastruar trupin. Gjithashtu, lëngu rekomandohet për ata që duan të humbin peshë, sepse shkrin kilogramët duke përshpejtuar metabolizmin.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS