Ministria e Infrastrukturës investimet, komuna meritat

Gjilan – Ministria e Infrastrukturës kanë nisur njërin nga projektet më serioze në komunën e Gjilanit zgjerimin e rrugës nacionale Livoq – Gjilan që kap shumën rreth dy milion euro.

Tashmë ka filluar zgjerimi i rrugë nacionale N25.3, Segmenti – Livoç – Gjilan, Gjatësia: L-3. 135 km, vlera e kontratës: 1,946,026.15 €, derisa kontraktues kompania Papenburg.

Në fakt komuna e Gjilanit ka vazhduar me selfije edhe me nisjen e këtij projekti, por në fakt komuna e Gjilanit nuk e ka ndarë asnjë cent për këtë projekt bëjnë me dije zyrtarët e Ministrisë së Infrastrukturës.

Nisja e këtij projekti ka një rëndësi të veçantë sepse zgjeron rrugën, e cila parashihet edhe të ketë ndriçim publik./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).