Ministri Agani i delë në ndihmë grave të Luginës

Ministria e Shëndetësisë u mundëson grave pa sigurime shëndetësore të Luginës së Preshevës mamografi falas në Kosovë.

Ministri i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës, Ferid Agani priti sot përfaqësueset e organizatës jo-qeveritare “Nëna” nga Lugina e Preshevës.

Në këtë takim, është arritur Marrëveshja e bashkëpunimit me të cilën, grave të Luginës së Preshevës, të cilat nuk posedojnë sigurime shëndetësore, t’u ofrohen falas shërbime për diagnostikimin e hershëm të kancerit të gjirit, në kuadër të shërbimeve shëndetësore të Republikës së Kosovës.

Përfaqësueset e OJQ-së “Nëna” falënderuan Ministrin Agani dhe Ministrinë e Shëndetësisë për gatishmërinë që grave të Luginës së Preshevës t’u mundësohen shërbimet e mamografisë, me qëllim të parandalimit dhe luftimit të kancerit të gjirit.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).