Milot Rashica shënon në udhëtim te Wolfsburgu, feston me shqiponjë

Sulmuesi i Përfaqësueses së Kosovës, Milot Rashica ka shënuar në takimin e Werder Bremenit ndaj Wolfsburgut në Bundeliga.

Rashica është përkujdesur për të kaluar ekipin e tij në epërsi ndaj Ujqve në udhëtim.

Ylli i Kosovës u tregua i saktë nga pika e bardhë duke shënuar për 0-1 në minutën e 12-të.

Me këtë gol, Rashica shkon në kuotën e pesë golave dhe tri asistime këtë sezon në kampionatin gjerman.

Festa e ish-lojtarit të Vitesses ishte me simbolin e shqiponjës, si shenj nderimi dhe respekti për viktimat e fundit të tërmetit në Shqipëri. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).