Milot Rashica pranë kalimit te skuadra e Premierligës

Rashica tashmë po i përgatit valixhet që të largohet nga Werderi drejtë një skuadre të re.

Nga shumë media botërore, raportohej se për kosovarin ishin të interesuara klubet si, AC Milan, Leipzigun dhe skuadrat nga Premierliga përfshirë Aston Villën, shkruan IndeksOnline

E për këtë të fundit si duket gjërat janë afër, gazetari i njohur kosovar, Arlind Sadiku përmes një postimi në llogarinë e tij zyrtare në “Facebook”, e ka bërë të ditur edhe skuadrën e re të Rashicë, që pritet të bëhet zyrtare brenda javës.

Postimi i plotë i Sadikut në “Facebook”:

“Ekskluzive:

Milot Rashica do te largohet nga Werder Bremen, me se largu deri ne fund te javes se ardhshme.

Para disa javesh ai kishte arritur marreveshje personale me Leipzigun por Werder Bremen nuk eshte i kenaqur me oferten. Kerkese zyrtare per sherbimet e Rashices kane bere Monaco, Aston Villa dhe Wolverhampton.

Sipas burimeve te mia, oferta e Aston Villes eshte me e leverdishmja per Werderin dhe ka shume mundesi qe Rashica te transferohet ne Premier League gjate javes se ardhshme”.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).