Milot Rashica nuk ndalet më, shënon edhe ndaj Fatih Karagumruk

/ 1 minutë lexim
Eco Higjiena

Sulmuesi anësor, Milot Rashica, pas kthimit nga dëmtimi, po bëhet gjithmonë e më i rëndësishëm për Besiktasin.

Pas golit që shënoi në mesjavë ndaj Rizespor, në fitoren 4-0, ai ka gjetur edhe sot golin.

Zhvillohej minuta e 65-të, kur Milot Rashica me një gjuajtje shumë të bukur nga brenda zonës shënoi për 2-0.

Uji Dea

Në këtë ndeshje ka debutuar te Besiktas edhe trajneri i njohur portugez, Fernando Santos.

Me këtë gol të shënuar sot, Milot Rashica shkon në kuotën e katër shënimeve dhe ka edhe një asistim./Telegrafi/