Eko Higjiena

Milot Rashica i shijon dy trofetë më të çmueshëm në Turqi, titullin e Kupën

/ 1 minutë lexim
Uji Dea

Për dy sezone, Milot Rashica i shijoi dy trofetë më të çmueshëm në Turqi, titullin e kampionit dhe Kupën e Turqisë.

I dyti erdhi pikërisht sonte. Besiktasi i Milot Rashicës dhe Ernest Muçit fitoi në finale të Kupës së Turqisë 3:2 ndaj Trabzonsporit.

E festa e Rashicës me flamurine Kosovës dhe Shqipërisë nuk mungoi, shkruan Gazeta Express.

Ylli kosovar bashkë me dy djemtë e tij e festoi këtë Kupë, që ishte trofeu i dytë i tij në futbollin turk.

ARKATANA

I pari, ndoshta ishte edhe më special. Rashica kishte shkuar si i huazuar te Galatasaray sezonin e kaluar, ku tregoi paraqitje fantastike.

Në fund, ai me ekipin e tij arriti ta fitonte titullin e kampionit të Turqisë.

Edhe aty, ai krahëve të tij kishte dy flamujt, të Kosovës dhe të Shqipërisë, e i shoqëruar po ashtu me dy djemtë e tij.