Milot Rashica drejt Galatasarayt

Galatasaray thuhet se ka arritur marrëveshje me Norwich City për Milot Rashicën.

Sipas mediave turke, Galatasaray tashmë ka marrëveshje me lojtarin.

Anësori 26-vjeçar u transferua nga Werder Bremen një vit më parë te Norwich për 11 milionë euro.

Lojtari i Përfaqësueses së Kosovës më parë ka luajtur edhe te Vitesse në Eredivisie.

Galatasaray ka bërë një afati kalimtar të madh pasi ka ofruar së fundmi edhe Mauro Icardin nga PSG, i cili pritet të zyrtarizohet së shpejti.

a

Po ashtu janë ofruar edhe emra si Dries Mertens, Sergio Oliveira dhe Lucas Torreira. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS