Milot Rashica dhe Ernest Muçi mbeten pa trajner, Besiktas shkarkon Fernando Santos

/ 1 minutë lexim

Besiktasi barazoi me Samsunsporin (1-1), rezultat që shkaktoi shkarkimin e trajnerit Fernando Santos nga klubi turk.

Skuadra bardhezi njoftoi portugezi nuk do të jetë më në krye të skuadrës, duke u zëvendësuara për ndeshjet e mbetura.

“Ne kemi ndarë rrugët me trajnerin Fernando Santos. Falënderojmë Santosin për shërbimet e tij dhe i urojmë suksese në jetën e tij. Serdar Topraktepe do të jetë përgjegjës teknik i ekipit tonë të futbollit A deri në fund të sezonit”, thuhet në komunikatën e klubit turk.

KKGJILAN

Fernando Santos kishte 16 ndeshje në krye të bardhezinjve, ku mori 7 fitore, 4 barazime dhe 5 humbje.

Tifozët e Besiktasit kërkuan dorëheqjen e trajnerit Fernando Santos gjatë ndeshjes me Samsunspor.

Te Besiktasi luajnë dy shqiptarët, Milot Rashica dhe Ernest Muçi, që llogariten si lojtarët kryesorë të skuadrës. /Telegrafi/