RCCOLA

Milot Rashica asiston në golin e vetëm të Besiktasit në humbjen ndaj Kasimpasas

/ 1 minutë lexim

Milot Rashica e ka nisur mirë vitin e ri në aspektin personal, duke u shfaqur menjëherë protagonist me Besiktasin në ndeshjen ndaj Kasimpasas.

Besiktas humbi 3-1 në shtëpi ku Rashica asistoi në golin e vetëm të shënuar nga gjiganti turk.

Skuadra e Besiktas ishte duke humbur, kur sulmuesi shpërtheu në krahun e majtë duke u futur në zonë dhe duke dhënë një asistim perfekt për Semih Kilicsoyn që shënoi nga afër.

UBT

Në këtë sezon, Rashica ka dy gola të shënuar dhe dy asistime me fanellën e Besiktas.

Sulmuesi anësor tani është kthyer në formën e tij pas një lëndimi që e kishte marr në ndeshjet e Kosovës në muajin nëntor. /Telegrafi/