UBT

Mexhit Devaja nderohet me medaljen presidenciale të meritave

/ 1 minutë lexim

Ish-kryetari Federatës Hendbollistike të Kosovës, Mexhit Devaja nderohet nga Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani me medalje presidenciale e meritave për kontributin e dhënë.

Mobi Casa

Ish-kryetari i FHK, Mexhit Devaja është kryetari i parë i një Federate kolektive e cila ishte pranuar me 18 dhjetor të vitit 2004 në Budapest të Hungarisë.
Në medaljen e dhuruar nga Presidenca theksohet se Mexhit Devajës kjo medalje i jepet për udhëheqjen dhe promovimin e Hendbollit të Kosovës në Arenën Ndërkombëtare./rajonipress/