Mësohet paga e Amir Rrahmanit te Hellas Verona

Në Itali janë bërë të ditur edhe pagat e futbollistëve të Hellas Veronas ky aty luajnë dy futbollistë shqiptarë si Amir Rrahmani dhe Marash Kumbulla.

Rrrahmani që ka luajtur në Kosovë për Ramiz Sadikun dhe Drenicën, pastaj te Partizani në Tiranë, për të kaluar në Kroaci, ka një pagë të rëndësishme në këtë klub.

Ish mbrojtësi i Dinamo Zagrebit paguhet 7.500 euro në javë, duke u renditur në mesin e pagave në klub.

Muaji i bie diku mbi 30 mijë euro, ndërsa viti 360 deri në 400 mijë.

Ndërsa më pak i paguari është Marash Kumbulla, me vetëm 2.000 euro pagë në javë.

Kjo pasi Kumbulla ka ardhur nga akademia, por së shpejti pritet përmirësimi i pagës së tij.

Për lojtarin ka interesim të madh nga klubet italiane. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).