Mesfushori i Kosovës diamant i Lazios

Transferimi i mesfushorit të Përfaqësueses së Kosovës, Valon Berisha, te skuadra e Lazios ka bërë bujë të madhe në mediumet italiane.

Berisha po vlerësohet si një diamant i Lazios dhe për transferimin e tij po përgëzohet drejtori sportiv Igli Tare.

Mediumet italiane të hënën kanë raportuar se Berisha është një transferim i qëlluar dhe pritet të shpërthejë në edicionin 2018/19 të Serie A që nis në muajin tjetër.

“Me dëmshpërblimin që është transferuar, Berisha është një lojtar i jashtëzakonshëm. Lazio ka mposhtur shumë skuadra për kartonin e tij, përfshirë këtu edhe ato nga Premier League. Ai është edhe një goditje e radhës nga Igli Tare dhe diamant i Lazios”, ka shkruar “Football-Italia”” të hënën.

Berisha, 25-vjeçar, te Lazio u transferua nga Red Bull Salzburgu për 7.5 milionë euro dhe ka firmosur kontratë deri në vitin 2023.

Te Lazio ai është shqiptari i tretë pas portierit Thomas Strakosha e mbrojtësit të krahut, Riza Durmishi.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).