Mesfushori Besar Halimi, në kërkim të një skuadre të re

Mesfushori i Kombëtares së Kosovës, Besar Halimi, nuk është duke u stërvitur me Brondbyn e Danimarkës.

Kjo për shkak se ekipi e ka lënë të lirë Halimin të bisedojë me skuadrat e tjera, kanë njoftuar të mërkurën mediumet në Danimarkë, transmeton albinfo.ch.

Ende nuk është bërë e ditur nëse Halimi është duke biseduar me ndonjë klub, por gjasat që ai të mbetet te Brondby, janë të vogla.

Halimi, 24-vjeçar, në vitin 2017 fillimisht u huazua nga Mainzi te Brondby, derisa kjo e fundit e bleu kartonin e tij në verën e vitit të kaluar.

Me klubin danez Halimi ka kontratë deri në qershorin e vitit të ardhshëm, derisa edicionin e kaluar shënoi një gol dhe asistoi tri herë në 15 ndeshje.

Mesfushori Besar Halimi, në kërkim të një skuadre të re

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).