Mesazh urimi i Myftiut Saqipi me rastin e Kurban Bajramit

Kryetari i Bashkësisë Islame për Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë (BIPBM), Myftiu Nexhemdin ef. Saqipi, i cili njëherit është edhe z/reis i Rijasetit të Bashkësisë Islame në Serbi, ua uron të gjithë qytetarëve të besimit islam, Festën e Kurban Bajramit.

Për shkak rrethana të krijuara me rasti e paraqitjes së Virusit Korona, Myftiu Saqipi, fton qytetarët e besimit islamë, që ta falin namazin e Kurban Bajramit, sipas kushteve dhe standardeve, të parapara sipas rekomandimeve të parapara nga institucionet shëndetësore, të cilat i posedojnë imamët dhe xhamitë e Luginës së Preshevës.

Mesazhi i Myftiut Saqipi del nga dëshira, që festa e Kurban Bajramit, t’i gjejë ata të bashkuar, në gëzimet familjare dhe në lutjet drejtuar Zotit, që festat e tjera, t’i presim në kushte dhe rrethana normale.

Duke shpresuar, që kjo festë t’ju gjejë të lumtur, urojmë që në familjet Tuaja të mbretëroj paqa, begatia dhe shëndeti, thuhet në mesazhin e urimit të Myftiut Nexhemdin ef. Saqipi, njofton Jetapress.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).