Mërgimtari nga Austria përfundon në burg pas rrahjes fizike

Kamenicë – Është arrestuar i dyshuari mashkull shqiptar, me shtetësi Austriake i cili pas një mosmarrëveshje me të dyshuarin mashkull shqiptar ishin rrahur në mes veti dhe shkaktuar lëndime trupore njëri tjetrit.

Dy të dyshuarit si pasojë e lëndimeve kanë marrë tretman mjekësor, pas intervistimit i dyshuari i arrestuar me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje për 48 orë, ndërsa i dyshuari tjetër është liruar në procedurë të rregullt njoftoj policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).