Fidanishtja

Mergim Berisha shënon ‘hattrick’ në fitoren e RB Salzburg

/ 1 minutë lexim

Sulmuesi kosovar, Mergim Berisha ka shënuar tre gola në fitoren e RB Salzburg 4-0 kundër Tirol, në ndeshjen e fundit të këtij sezoni.

Berisha shënoi në minutat, 26’të (Aaronson asist), 43’të (nga penalltia) dhe në minutën e 66’të (Aaranson asist), shkruan IndeksOnline

Eco Higjiena

Për sulmuesin kosovar që përfaqëson ngjyrat e Kombëtares së Gjermanisë, ky sezon u mbyll me 14 gola dhe 8 asistime.

Kujtojmë që Salzburg u shpall kampion i Bundesligas në Austri me 51 pikë./IndeksOnline/