Mërgim Berisha kontribuon me gol për Salzburgun

Futbollisti shqiptar, Mërgim Berisha ka regjistruar një gol me Salzburgun në takimin kundër LASK-ut, shkruan “Zeri.info”.

Berisha shënoi golin e dytë pas më shumë se një orë lojë, saktësisht në minuën e 63-të.

Salzburgu triumfoi 3:1 ndaj LASK-ut në takimin e javës së 11-të në elitën e futbollit austriak.

Për Berishën është goli i gjashtë në Bundesligë. Ai i ka realizuar edhe katër gola në Ligën e Kampionëve dhe i ka edhe dy asistime. /Zeri.info

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS