UBT

Mërgim Berisha ka shënuar gol në eliminimin e Fenerbahces

/ 1 minutë lexim

Mërgim Berisha ka shënuar për skuadrën e Fenerbahçes, por skuadra e tij është eliminuar nga gara e Ligës së Konferencës.

Slavia Praga fitoi kundër Fenerbahçes të enjten mbrëma me rezultatin 3-2, dhe kaloi në fazën tjetër,

Kjo pasi edhe në ndeshjen e parë kishin fituar me rezultat identik.

Fidanishtja

Berisha u inkuadrua në lojë në minutën e 81-të, ndërsa golin për 3-2 e shënoi në minutën e 90-të të ndeshjes.

Fenerbahce po përjeton një sezon jo edhe aq të mirë, pasi që nuk është në garë për asnjë trofe. /Telegrafi/