Mërgata shqiptare ndihmon popullatën në Gjermani pas vërshimeve vdekjeprurëse

Albnor Qerimi, pronar i firmës “ALL IN 1 Umzug Service” në Düren, së bashku me punëtorët e tij, ndihmon popullatën gjermane pas vërshimeve të fundit nga shiu.

“Ai pa hezitim po ndihmon njerëzit në nevojë dhe thekson: Në vitin 1999 Gjermania nuk na la të vetmuar. Sot jemi ne ata që i ofrojmë ndihmë me zemër 💪…. Krejt Kosova është me ju…
1999 ließ half Deutschland dem Kosovo!
Heute sind wir an der Reihe…”, bën të ditur faqja Mërgata Shqiptare në Gjermani.

Mërgata shqiptare ndihmon popullatën në Gjermani pas vërshimeve vdekjeprurëse

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS