RCCOLA

Mëngjeset e ftohta, gjatë ditës temperaturat deri 25 gradë

/ 1 minutë lexim

Instituti Hidrometeorologjik njofton se sot në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranët.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 21-25 gradë Celsius.

Hidromorava

Do të fryjë erë nga verilindja dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-6m. /Telegrafi/