Menaxheri i Vedat Muriqit thotë se lojtari i tij mendon vetëm për Fenerbahcen dhe dëshiron të luajë në Ligën e Kampionëve

Gjatë afatit kalimtar të janarit, emri i Vedat Muriqit, lidhej shpesh me klubet gjigante të Evropës.

Kjo ka bërë shumë media të shkruajnë që pas ofertave, ai është dyzuar dhe nuk po mendon shumë për Fenerbahcen.

Menaxheri i tij, Haluk Canatar, ka bërë një deklaratë për lojtari, duke i hedhur poshtë këto pretendime që lidheshin edhe me mos shënimin e golave së fundmi. Ai e ka ndarë mesazhin në rrjetet sociale.

“Lidhur me Vedat Muriqin, futbollistin profesionist që unë përfaqësoj. Lajmet janë plotësisht të pabazuar që për shkak të ofertave të ardhura së fundmi ai është në dy mendje”.

“Ai është jashtëzakonisht i lumtur që luan në klubin e tij dhe dëshiron që të arrijë sukses në kampionat dhe për të arritur suksese të reja në sezonin e ardhshëm dhe të jetë në gjendje të luftojë në Ligën e Kampionëve. Ai nuk ka asnjë dyshim”, ka shkruar agjenti.

Sipas pretendimeve të mediave, thuhej se arsyeja e rënies së Vedat Muriqit dhe mos shënimi i golave ​​ishte nga stresi dhe që klubet si Leicester, Brighton, Monaco dhe Frankfurt i kanë bërë oferta zyrtare. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).