Mediumi belg zbulon arsyen pse Besnik Hasi refuzoi ofertën e Anderlecht

Gjiganti belg i futbollit i kishte bërë një ofertë edhe trajnerit shqiptar, Besnik Hasi.

RSC Anderlecht solli këtë edicion Frank Vercauteren në shtabin teknik.

Ndonëse nuk ishte zgjedhja e parë e klubit belg, Vercauteren doli të jetë opsioni më i mirë për Anderlecht, shkruan Zëri.info.

Gjiganti belg i futbollit i kishte bërë një ofertë edhe trajnerit shqiptar, Besnik Hasi.

Megjithatë ‘Voetbalnieuws’ raporton se trajneri nga Gjakova e kishte refuzuar një ofertë të tillë.

Vincent Kompany, që është pjesë e Anderlecht ka raporte të mira me Hasin, megjithatë ky i fundit nuk e ka ndërmend ta bëjë një hap të tillë.

Duket se Hasi nuk është ‘shëruar’ ende nga plagtë e vjetra pasi ishte shkarkuar nga klubi belg më parë. /Zëri.info

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).