Mediat turke shkruajnë për Genta Ismajlin

Genta Ismajli muajin që shkoi ishte në Turqi.

Genta Ismajli ka qëndruar për disa ditë në Turqi gjatë muajit tetor, dhe arsyeja e qëndrimit ishte një bashkëpunim me një artist turk, shkruan lajmi.net.

Qëndrimi i këngëtares shqiptare në shtetin turk nuk i ka shpëtuar as mediave vendase të cilat së fundmi i kanë kushtuar edhe disa rreshta për të.

“Genta Ismajli kishte vizituar Turqinë për një bashkëpunim surpriz, dhe këngëtarja ka mbetur e mahnitur me bukuritë e shtetit turk, sidomos me Stambollin, ku një pjesë i takon Azis dhe një pjesë tjetër Evropës, është një qytet i pabesueshëm” kishte thënë Genta për Korkusuz. /Lajmi.net/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).