Me një gol të bukur, Mërgim Berisha e barazon sfidën në derbin e shqiptarëve ne Superligën turke

Qendërsulmuesi shqiptar, Mërgim Berisha, është treguar vendimtar në ndeshjen e parë sezonale të skuadrës së tij në Superligën turke.

24-vjeçari hyri në lojë në minutën e 74 të takimit ndërmjet Fenerbahce dhe Umraniyespor duke ia siguruar një pikë ekipit të tij (3-3).

Feneri e kishte zhbllokuar rezultatin me golin e Enner Valencias (19’), por falë kreativitetit të Ermir Lenjanit, Tomislav Glumac e barazoi rezultatin duke shënuar me kokë (29’).

Para se skuadrat të shkonin në pushim, Valencia e realizoi edhe golin e dytë për Fenerbahcen (45’+2). Rezultati u barazua në pjesën e dytë përsëri me anë të Valentin Gheorghe (67’).

Antonio Mrsic i kaloi mysafirët në epërsi nga pika e bardhë, por aty ishte Mërgim Berisha për ta marrë topin nga këmbët e Miha Zajc për të realizuar një gol të bukur. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS