Me maskë dhe me thikë grabitë një pompë të derivateve në Gjilan, viktimave ua merr 800 euro

/ 1 minutë lexim

Gjilan – Në rrugën ”Skënderbeu” në Gjilan, viktimat një mashkull dhe një femër kosovarë, punëtorë në një pikë karburanti, kanë raportuar se një person i dyshuar me maskë në kokë dhe nën kërcënimin e një arme të ftohtë thikë ka grabitur rreth 700-800€ nga punëtori i pompës së derivateve, ndërsa nga punëtorja ka grabitur rreth 100-150€ dhe kishte ikur.

Mobi Casa

Rasti është duke u hetuar njoftoi policia e Kosovës derisa rastin e ka cilësuar si grabitje./rajonipress/