Me këtë pije, shkrihen edhe yndyrat më të forta

Nëse pas ditëve me plot ushqim dhe ëmbëlsira kërkoni shpëtimin dhe ta ktheni peshën aktuale, ky është moment i duhur për ju.

Bëhet fjalë për përbërësit, të cilët e përshpejtojnë metabolizmin tuaj dhe heqin qafe helmet prej trupit, si dhe yndyrat që janë grumbulluar. Sikurse edhe te secila dietë, me rendësi është t’i përcillni rregullat. Për sa i përket pijes, duhet ta përgatisni si duhet dhe ta konsumoni me rregull. Më vonë ju mbetet vetëm të kënaqeni në rezultatet e arritura, e që mund t’i vëreni pas një muaji

RECETA:

– 1 gotë lëng domateje – ¼ e gotës lëng limoni – një lugë xhenxhefil të qëruar – 1 spec pikant (ose gjysmë lugë piper) – dy pjesë selino (madhësi mesatare)

PËRGATITJA:

Përzieni lëngun e domates, limonit, xhenxhefilin dhe specin pikant të bluar. Do të fitoni një pije prej 220 mililitra. Shërbejeni në enë prej qelqi dhe në pije shtoni nga një shkop selino. Selino të hahet krahas pijes. Midis shujtave gjatë ditës konsumoni nga tri gota me këtë shkrirës të yndyrave, e nëse përgatitni më shumë paraprakisht, vendoseni në frigorifer.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS