Fundamenti

Më i miri në botë dhe planetin tokë, LEO MESSI

/ 1 minutë lexim
Uji Dea

Lionel Messi është lojtari më i mirë në botë edhe për vitin 2012. Superylli i Barcelonës është zgjedhur për herën e katërt me radhë si më i miri në botë. Messi u zgjodhë më i miri para Ronaldos e Iniestës që ishin në garë me të.

Ky çmim i madh e bën atë futbollistin më të suksesshëm të të gjitha kohërave duke ndryshuar historinë si futbollisti i parë me më shumë tituj.

Eco Higjiena

Ky çmim plotësisht i merituar vije pas golave të shumta me Barcelonën dhe Argjentinën, rekordet e thyera, dhe formën e jashtëzakonshme në të gjitha garat.

Messi me 25 vitet e tij ka bërë që të dyshoj analistë, sportistë, futbolldashës, trajnerë e ekspert të futbollit se ai më të vërtetë është më i miri i të gjitha kohërave. /Indeksonline/