Me grejpfrut, në luftë kundër celulitit

Përgatitjet për verë tashmë kanë filluar, e ato nënkuptojnë edhe heqjen e celulitit dhe shtresave dhjamore të mbledhura gjatë dimrit.

Mos e pritni momentin e fundit, por përgatiteni organizmin dhe hiqni “jastëkët” nga kofshët dhe celulitin me ndihmën e një peme të ëmbël e të hidhur. Dobitë e grejpfrutit, të cilat ndihmojnë në luftën kundër celulitit:

• Përmirëson qarkullimin e gjakut
• Parandalon mbledhjen e ujit në organizëm, e me vetë këtë parandalohet formimi i celulitit
• Shpejton metabolizmin
• Largon helmet nga organizmi
• Rregullon nivelin e sheqerit në gjak
• Parandalon mbledhjen e ujit në organizëm, e me vetë këtë parandalohet formimi i lëvores së portokallit në lëkurë

Përbërësit për pije:
• 1 grejpfrut i madh
• 2 portokaj • 1/4 e limonit
• 1 pjesë xhenxhefil Përgatitja: Pemët i lani, qëroni dhe i qitni në shtrydhëse pemësh. Pijen e filtroni dhe e mbani në frigorifer. E pini në mëngjes në lukth të zbrazët dhe mes shujtave.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).