Mbyllen shtatë separacione të zhavorit të cilat operonin ilegalisht

Kamenicë – Drejtoria e Përgjithshme e Policisë, në bashkëpunim me Komisionin e Pavarur për Miniera dhe Minerale (KPMM) si dhe me Inspektoratin komunal të Komunës së Kamenicës, dje kanë zhvilluar një aksion inspektimi në fshatrat Hodonoc, Muçivercë, Shipashnicë e Poshtme dhe Laçiq.

Përgjatë këtij aksioni, janë inspektuar të gjitha separacionet dhe deponitë e zhavorit.
Pasiqë inspektorët kanë hasur në parregullsi të shumta, janë mbyllur shtatë separacione dhe një deponi e zhavorit, të cilat kanë operuar ilegalisht.

Ato do të qëndrojnë të mbyllura, derisa operatorët të pajisen me lejet përkatëse. Kurse dy separacioneve të tjera u është dhënë një afat prej 30 ditësh që të pajisen me leje ujore, pasiqë me procedurat e tjera kishin qenë në rregull./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).