Mbrojtësi kuqezi vjen me një mesazh të fortë për të ardhmen

Futbollisti i Kombëtares shqiptare Ardian Ismajli me intensitetin më të lartë është duke stërvitur me skuadrën kroate Hajduk Split.

Ismajli i cili edicionin e kaluar ishte titullar i padiskutueshëm te Hajduku po beson se do ta kenë një tjetër stinor të mirë në mënyrë që të sigurojë ndoshta një ekip edhe më të madh në të ardhmen, shkruan Zëri.info.

Ismajli që tashmë është bërë pikë e fortë edhe në mbrojtjen kuqezi, ka postuar një foto në “Instagram” ku shihet duke punuar fortë, derisa ka thënë se është duke menduar për të ardhmen.

“Ai që punon shumë gjithmonë fiton në të ardhmen”, ka shkruar Ismajli. Të kujtojmë se kampionati kroat tashmë është shndërruar në një lloj trampoline për futbollistët që dëshirojnë të bëjnë karrierën në kampione evropiane.

I fundit që doli nga Kroacia për në Serie A ishte Amir Rrahmani që iu bashkua skuadrës italiane Verona.

Ky duket të jetë edhe synimi i Ismajlit që për objektiv ka ndonjë kampionat të fortë. /Zëri.info

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).