Mbrëmje kosovarësh në Kupën e Ligës në Angli – Hadergjonaj, Celina e Muric zbresin në fushë

Sonte do të zhvillohen plot 33 ndeshje në kuadër të Kupës së Ligës në Angli, ku në fushë do të kenë mundësinë të zbresin edhe yjet e kombëtares së Kosovës.

Skuadra nga të gjitha kategoritë e futbollit anglez do të konkurrojnë në këtë kompeticion, por janë skuadrat e Championship ato që tërheqin vëmendjen tonë, pasi aty luajnë kosovarët.

Tri do të jenë takimet që mund të na mundësojnë që të shohim kosovar në fushë; Nottingham Forest – Fleetwood Town, Huddersfield Town – Lincoln City dhe Swansea City – Northampton Town, raporton lajmi.net.

Arijanet Muric pritet të jetë gardiani i portës së Nottingham në ndeshjen që luhet sonte me fillim nga ora 20:45. Portieri kosovar u kritikua pas ndeshjes debutuese, por trajneri i skuadrës angleze ka bërë të ditur se nuk ka diskutim lidhur me zgjedhjen e parë në portë.

Ndeshja tjetër që mund të gjej një kosovar në fushën e blertë është ajo mes Huddersfield Town dhe Fleetwood.

Florent Hadergjonaj pritet të mbulojë krahun e djathtë tek vendasit, pasi nuk ka ndonjë konkurrencë të madhe këtë edicion për atë pozitë.

Ndeshja e Swansea City pritet të na dhurojë minuta spektakli nga fantazisti i Kosovës, Bersant Celina, i cili në pozitën ‘10’ është thuajse i pakonkurrencë në skuadrën e tij.

Shpresojmë që të tri skuadrat e lojtarëve nga Kosova të avancojnë në raundin tjetër, me paraqitje sa më të mira të lojtarëve Dardanë. /Lajmi.net/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).