Mbi 9 mijë raste aktive me COVID

Sipas të dhënave të Ministrisë së Shëndetësisë, në Kosovë janë 9 mijë e 300 raste aktive me virusin COVID-19.

Vetëm gjatë ditës së djeshme rezultuan 978 raste pozitive dhe tri humbje jetësh.

Dje u administruan 18 doza vaksinash gjithashtu.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS