Mbi 2 mijë persona të vdekur nga Covid 19 që nga fillimi i pandemisë në Kosovë

17 pacientë të infektuar me COVID 19 kanë humbur jetën brenda 24 orëve të fundit në Kosovë, teksa janë konfirmuar edhe 599 raste të reja pozitive.

Në raportin 24 orësh të gjendjes me COVID-19, Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës njofton se janë shëruar edhe 868 pacientë që ishin të infektuar me virusin SARS CoV-2.

Numri total i rasteve pozitive është 100.135 raste nga 490.546 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2.039 raste të vdekjes.

Numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 85.196 raste, kurse numri i rasteve aktive është 12.900.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS