Mbi 17 mijë raste aktive me Covid-19 në Kosovë

Gjatë ditës së djeshme në Kosovë janë shënuar 23 vdekje dhe 424 raste të reja me COVID-19.

Ndërkaq, raste aktive janë gjithsej 17 mijë e 625.1 mijë e 324 ka qenë numri i të shëruarve nga COVID-19 gjatë ditës së djeshme.

Të vaksinuar me dozën e parë në vendin tonë janë gjithsej 676 mijë e 755 mijë persona, ndërkaq me dozën e dytë janë 357 mijë e 197 të vaksinuar.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS