Mbi 14 mijë raste aktive me Covid-19 në Kosovë

Që nga fillimi i pandemisë në Kosovë, me Covid-19 kanë humbur jetën 1 mijë e 967 pacientë.

Numri total i rasteve pozitive është 96.896 raste nga 466.653 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2.

Prej tyre 80 mijë e 834 janë shëruar, kurse numri i rasteve aktive është 14.095.“Numri total i rasteve pozitive është 96.896 raste nga 466.653 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.967 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 702 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 80.834 raste, kurse numri i rasteve aktive është 14.095”, thuhet në raportin e fundit të IKSHPK-së.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS