Mbi 100 mijë gjilanas kanë të drejtë vote, hapen qendrat e votimit

Gjilan – Numri i personave që kanë të drejte vote në komunën e Gjilanit është mbi 100 mijë. Janë 34 të qendrave të votimit, ndërkaq numri i vendvotimeve 126.

Në komunat e Anamoravës ka filluar procesi i votimit dhe sipas njoftimeve tona deri në këto momente gjithçka ka shkuar në rregull.

Sipas zyrtareve të KQZ numri i personave që kanë të drejte vote në komunën e Gjilanit është mbi 100 mijë, ndërsa janë 34 qendra të votimit, ndërkaq numri i vendvotimeve 126./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS