Mavraj, shumë afër rikthimit në fushë

Greuther Furthi mund të shpresojë për një rikthim më të shpejtë në fushë të mbrojtësit Mërgim Mavraj, transmeton “Zeri.info”.

33-vjeçari ka munguar që prej shkurtit për shkak të një lëndimi dhe mungoi në ndeshjen e së premtes ndaj Darmstadtit.

“Në disa ditë unë mund të rikthehem 100% në aksion”, ka thënë reprezentuesi shqiptar.

Mavraj kaloi te Greuther Furthi nga Ingolstadti gjatë verës së kaluar dhe menjëherë u bë titullar i rregullt në mbrojtje.

Ai së fundmi është rikthyer në stërvitje, derisa ka kontratë me klubin e kategorisë së dytë gjermane deri në qershor të vitit 2021./Zëri

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).