Mavraj: “Duhet të jemi të qetë dhe të ftohtë”

Inglostadti fitoi ndeshjen e parë të “play-out” ndaj Wehen me rezultatin 1-2.

Mundësi shumë e mirë për ekipin gjerman që të realizojë një mrekulli, pasi mund të sigurojë qëndrimin në Bundesliga 2.

Mbrojtësi shqiptar luajti mjaft mirë dhe ndihmoi skuadrën e tij. 32-vjeçari është kthyer në lider tek ekipi i Inglostadti duke transmetuar qetësi dhe eksperiencë.

Lojtari i Kombëtares shqiptare ka folur pas sfidës duke kërkuar qetësi nga skuadra.

“Morali i djemve është i lartë. Ne duhet të jemi të qetë dhe të ftohtë. Nuk duhet të nënvlerësojmë për asnjë moment kundërshtarin, pavarësisht fitores në sfidën e parë. Duhet të qëndrojmë me këmbët tona dhe ta kalojmë me sukses këtë sfidë”, u shpreh Mavraj.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).