Mavraj “bombardon” trajnerin e Hamburgut

Mërgim Mavraj, ka kritikuar ashpër ish-trajnerin e tij tek Hamburgu, Kristian Titz, ku e sulmon në një intervistë për “Bild”.

Mbrojtësi shqiptar, gjithashtu, është ende i paqartë për arsyet e rënies së Hamburgut nga kategoria.

“Nga ana njerëzore, trajneri është një katastrofë e vërtetë. Nuk fajësoj njeri tjetër, edhe pse shumë e kanë kaluar me sukses këtë situatë. As edhe një zyrtar i klubit nuk më foli ndonjëherë me mua për atë masë të marrë nga trajneri, apo të më shpjegonte diçka më shumë.

“Trajneri Titz, mesa duket nuk kishte besim tek unë që mund të ndihmoja ekipin. Trajneri ka të drejtë të përjashtojë ndonjë lojtar, por në rrethanat e duhura” – deklaroi Mavraj.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).